ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-1.0-alpha10) - en to ro translation catalogue (95 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Default currency
ro: Moneda implicită

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Quote
ro: Citat

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Date format
ro: Format dată

en: Block
ro: Bloc

en: Logo
ro: Siglă

en: Contacts
ro: Contacte

en: Location
ro: Locaţia

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoice
ro: Factura

en: Invoices
ro: Facturi

en: SKU
ro: Cod

en: Order
ro: Comandă

en: Defaults
ro: Implicite

en: Street:
ro: Stradă

en: City:
ro: Oraș

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Paid
ro: Plătit

en: Pending
ro: În așteptare

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Activity
ro: Activitate

en: Date created
ro: Dată creată

en: Completed
ro: Finalizată

en: Products
ro: Produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Apply
ro: Aplică

en: Canceled
ro: Anulate

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Participants
ro: Participanţi

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Contact name
ro: Nume de contact

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Activities
ro: Activități

en: VAT
ro: TVA

en: Invoice number
ro: Numărul facturii

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Order total
ro: Total comandă

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Contact Type
ro: Tip contact

en: Delivery date
ro: Dată livrării

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Billed
ro: Facturat

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: Order number
ro: Număr comandă

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Invoice PDF
ro: Factură PDF

en: Activity title
ro: Titlul activității

en: Activity list
ro: Listă activități

en: Tax settings
ro: Setări fiscale
