ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-1.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (103 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Default currency
fa: واحد پول پیش‌فرض

en: Quantity
fa: تعداد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Quote
fa: نقل قول

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Picture
fa: تصویر

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Block
fa: بلوک

en: Logo
fa: آرم

en: Drupal
fa: دروپال

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Location
fa: مکان

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: Amount
fa: مقدار

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Invoices
fa: فاکتورها

en: SKU
fa: مدل

en: Order
fa: سفارش

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Pending
fa: معلق

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Products
fa: محصولات

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: User page
fa: صفحه ی کاربر

en: Apply
fa: تایید

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: ,
fa: ،

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Revenue
fa: درآمد

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Save and add another
fa: ذخیره و اضافه کردن یکی دیگر

en: Invoice number
fa: شماره صورتحساب

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Line Item
fa: آیتم سطر

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Order total
fa: کل سفارش

en: Email:
fa: پست الکترونیک:

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Line item
fa: آیتم سطر

en: Delivery date
fa: تاریخ تحویل

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: dashboard
fa: داشبورد

en: Line item ID
fa: شناسه‌ی آیتم سطر

en: Unit price
fa: قیمت واحد

en: No line items found.
fa: هیچ اقلام خطی یافت نشد.

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: New order
fa: سفارش جدید

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
