ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-3.0-alpha1) - en to it translation catalogue (89 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Default currency
it: Valuta predefinita

en: Quantity
it: Quantità

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: - None -
it: - Nessuno -

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Quote
it: Cita

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Contact
it: Contatto

en: All
it: Tutti

en: Date format
it: Formato data

en: Block
it: Blocco

en: Location
it: Posizione

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: Amount
it: Importo

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Invoice
it: Fattura

en: SKU
it: Codice

en: Order
it: Ordina

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Activity
it: Attività

en: Unit
it: Unità

en: Date created
it: Data di creazione

en: Products
it: Prodotti

en: Orders
it: Ordini

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Apply
it: Applica

en: Order ID
it: ID ordine

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Revenue
it: Entrate

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Activities
it: Attività

en: VAT
it: IVA

en: Save and add another
it: Salva e aggiungi un'altro

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Line Item
it: Riga d'ordine

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Order total
it: Totale dell'ordine

en: Email:
it: E-mail:

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Edit link
it: Link modifica

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Line item
it: Riga d'ordine

en: Date updated
it: Data aggiornamento

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Line item ID
it: ID riga d'ordine

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: No line items found.
it: Nessuna riga d'ordine.

en: Commerce Line Item
it: Riga d'ordine Commerce

en: Order number
it: Numero d'ordine

en: Commerce Order
it: Ordine Commerce

en: Available countries
it: Paesi disponibili

en: New order
it: Nuovo ordine

en: You must specify a whole number for the quantity.
it: La quantità deve essere indicata come numero intero.

en: Admin page
it: Pagina di amministrazione

en: You must specify a positive number for the quantity
it: La quantità deve essere un numero positivo

en: Master
it: Principale

en: Filter by SKUs containing
it: Filtra per codice SKU contenente
