ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-3.0-alpha12) - en to lt translation catalogue (86 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: List
lt: Sąrašas

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: more
lt: daugiau

en: Default currency
lt: Numatytoji valiuta

en: Quantity
lt: Kiekis

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: - None -
lt: - Joks -

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Quote
lt: Kaina

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Notes
lt: Pastabos

en: Total
lt: Iš viso

en: Picture
lt: Nuotrauka

en: User
lt: Narys

en: Email
lt: El. paštas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Contact
lt: Kontaktai

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Block
lt: Blokas

en: Logo
lt: Logotipas

en: Location
lt: Vieta

en: Price
lt: Kaina

en: Customer
lt: Klientas

en: Amount
lt: Suma

en: Phone
lt: Telefonas

en: Address
lt: Adresas

en: Invoice
lt: Sąskaita

en: Order
lt: Tvarka

en: Defaults
lt: Numatyta

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Pending
lt: Laukiama

en: ‹ previous
lt: ‹ ankstesnis

en: next ›
lt: kitas  ›

en: Replacement patterns
lt: Pakeitimo modelis

en: Activity
lt: Aktyvumas

en: Update address
lt: Atnaujinti adresą

en: Date created
lt: Sukūrimo data

en: Completed
lt: Pabaigtas

en: Products
lt: Prekės

en: Orders
lt: Užsakymai

en: @type: deleted %title.
lt: @type: pašalintas %title.

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Canceled
lt: Atšaukta

en: Order ID
lt: Užsakymo ID

en: Participants
lt: Dalyviai

en: « first
lt: « pirmas

en: last »
lt: paskutinis  »

en: Revenue
lt: Įplaukos

en: Text to display
lt: Rodomas tekstas

en: @type %title has been deleted.
lt: @type %title buvo pašalintas.

en: VAT
lt: PVM

en: Save and add another
lt: Išsaugoti ir pridėti kitą

en: Order status
lt: Užsakymo būsena

en: Save and continue
lt: Išsaugoti ir tęsti

en: Order total
lt: Viso mokėti

en: Email:
lt: El. paštas:

en: Dashboard
lt: Darbastalis

en: Delete link
lt: Ištrinti nuorodą

en: Country:
lt: Šalis:

en: - Choose an operation -
lt: - Pasirinkite operaciją -

en: Edit link
lt: Redagavimo nuoroda

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Full content
lt: Pilnas turinys

en: Image style
lt: Paveikslėlio stilius

en: Unit price
lt: Vieneto kaina

en: Order number
lt: Užsakymo numeris

en: Filter by SKUs containing
lt: Atrinkti pagal SKU

en: Tax settings
lt: Mokesčių nustatymai
