ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-3.0-beta3) - en to ar translation catalogue (82 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Default currency
ar: العملة الافتراضية

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Block
ar: الصندوق

en: Logo
ar: الشعار

en: Drupal
ar: دروبال

en: Location
ar: الموضع

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Order
ar: الترتيب

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Pending
ar: معلّق

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Activity
ar: النشاط

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Products
ar: المنتجات

en: Orders
ar: الطلبات

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Canceled
ar: تم الإلغاء

en: Order ID
ar: المعرف ID للطلب

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Order status
ar: حالة الطلب

en: Line Item
ar: عنصر السطر

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Order total
ar: مجموع الطلب

en: Email:
ar: البريد الإلكتروني:

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: View page
ar: اعرض الصفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: There was a problem changing the widget for field %label.
ar: حدثت مشكلة أثناء تغيير الويدجت للحقل %label.

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
