ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-3.0-beta3) - en to nl translation catalogue (122 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Default currency
nl: Standaardvaluta

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: - None -
nl: - Geen -

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Quote
nl: Citaat

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Total
nl: Totaal

en: Picture
nl: Afbeelding

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Block
nl: Blok

en: Contacts
nl: Contacten

en: Location
nl: Locatie

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoice
nl: Factuur

en: Invoices
nl: Facturen

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Order
nl: Volgorde

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Street:
nl: Straat:

en: City:
nl: Plaats:

en: Postal Code:
nl: Postcode:

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Paid
nl: Betaald

en: Pending
nl: In afwachting

en: to
nl: naar

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Activity
nl: Activiteit

en: Unit
nl: Eenheid

en: Update address
nl: Adres bijwerken

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Completed
nl: Voltooid

en: Products
nl: Producten

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Due date
nl: Vervaldag

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: User page
nl: Profielpagina

en: Apply
nl: Toepassen

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Participants
nl: Deelnemers

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Contact name
nl: Naam contact

en: Revenue
nl: Inkomsten

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: Activities
nl: Activiteiten

en: VAT
nl: BTW

en: Save and add another
nl: Opslaan en nog een toevoegen

en: Invoice number
nl: Factuurnummer

en: Order status
nl: Bestelstatus

en: Line Item
nl: Factuurregel

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Order total
nl: Totaal bestelling

en: Email:
nl: E-mail:

en: Delete link
nl: Verwijderlink

en: Country:
nl: Land:

en: View page
nl: Pagina bekijken

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Contact Type
nl: Contacttype

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Line item
nl: Factuurregel

en: Date updated
nl: Wijzigingsdatum

en: Delivery date
nl: Afleverdatum

en: Activity ID
nl: Activiteit-ID

en: Billed
nl: Gefactureerd

en: There was a problem changing the widget for field %label.
nl: Er is een probleem opgetreden bij het wijzigen van de widget van het veld %label.

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Contact type
nl: Contacttype

en: Line item ID
nl: Factuurregel-ID

en: Unit price
nl: Eenheidsprijs

en: No line items found.
nl: Geen factuurregels gevonden.

en: Commerce Line Item
nl: Commerce-factuurregel

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Commerce Order
nl: Commerce-bestelling

en: Rid
nl: RID

en: New order
nl: Nieuwe bestelling

en: Default VAT rate
nl: Standaard BTW-tarief

en: Asc
nl: Oplopend

en: The universally unique ID.
nl: De universeel unieke ID.

en: Revision UUID
nl: Revisie-UUID

en: Filter by SKUs containing
nl: Filter op SKU's die bevatten

en: Create invoice
nl: Factuur aanmaken

en: Invoiced
nl: Gefactureerd

en: Invoice PDF
nl: PDF-factuur

en: Replicate
nl: Kopiëren

en: Order No.: @id
nl: Bestelnr.: @id

en: Activity list
nl: Activiteitenlijst

en: Tax settings
nl: Belasting-instellingen
