ERPAL Platform - Flexible business applications (7.x-3.0-beta3) - en to ru translation catalogue (138 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Default currency
ru: Валюта по умолчанию

en: Quantity
ru: Количество

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: - None -
ru: - Не указано -

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Quote
ru: Цитата

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Total
ru: Итого

en: Picture
ru: Изображение

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Contact
ru: Контакт

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Date format
ru: Формат даты

en: Block
ru: Блок

en: Logo
ru: Логотип

en: Contacts
ru: Контакты

en: Location
ru: Место

en: Price
ru: Цена

en: Vendor
ru: Поставщик

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Invoice
ru: Счет

en: Invoices
ru: Счета

en: SKU
ru: Артикул

en: Order
ru: Порядок

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Street:
ru: Улица:

en: City:
ru: Город:

en: Postal Code:
ru: Почтовый код:

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Paid
ru: Оплачен

en: Pending
ru: В ожидании

en: to
ru: до

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Activity
ru: Активность

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Update address
ru: Обновить адрес

en: Global Settings
ru: Глобальные настройки

en: Date created
ru: Дата создания

en: Completed
ru: Завершено

en: Products
ru: Товары

en: Orders
ru: Заказы

en: Due date
ru: Срок

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: User page
ru: Пользовательская страница

en: Apply
ru: Применить

en: Canceled
ru: Отменено

en: Order ID
ru: ID заказа

en: Welcome text
ru: Текст приветствия

en: Participants
ru: Участники

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Contact name
ru: Имя контакта

en: Revenue
ru: Доход

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: @type %title has been deleted.
ru: Материал %title типа @type удален.

en: Activities
ru: Мероприятия

en: VAT
ru: НДС

en: Save and add another
ru: Сохранить и добавить ещё

en: Invoice number
ru: Номер счёта

en: Order status
ru: Состояние заказа

en: Line Item
ru: Позиция

en: Save and continue
ru: Сохранить и продолжить

en: Order total
ru: Общая сумма заказа

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Country:
ru: Страна:

en: View page
ru: Просмотр страницы

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Order date
ru: Дата заказа

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Contact Type
ru: Тип контакта

en: View panes
ru: Представления-Фрагменты

en: Line item
ru: Строка

en: Date updated
ru: Дата изменения

en: Delivery date
ru: Дата доставки

en: Billed
ru: Оплачен

en: There was a problem changing the widget for field %label.
ru: Проблема изменения веса для поля %label.

en: Full content
ru: Полная версия

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Contact list
ru: Список контактов

en: Contact type
ru: Тип контакта

en: Main contact
ru: Основной контакт

en: Phone:
ru: Телефон:

en: dashboard
ru: Панель управления

en: Line item ID
ru: ID позиции

en: Unit price
ru: Цена за единицу

en: No line items found.
ru: Позиции заказа не найдены.

en: Order number
ru: Номер заказа

en: New order
ru: Новый заказ

en: Default VAT rate
ru: Значение НДС по умолчанию

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Admin page
ru: Страница администрирования

en: Created customer profile
ru: Созданный профиль клиента

en: Order text
ru: Текст заказа

en: Master
ru: Основной

en: User Avatar
ru: Изображение пользователя

en: All Activities
ru: Все действия

en: Filter by SKUs containing
ru: Фильтр по артикулу

en: Powered by
ru: Сделано на

en: Create invoice
ru: Создание счёта-фактуры

en: Invoice PDF
ru: счёт в PDF

en: ERPAL Menu
ru: ERPAL Меню

en: ERPAL CRM
ru: система управления клиентами ERPAL

en: @total rows
ru: @total стр.

en: Activity list
ru: Список упражнения

en: Tax settings
ru: Настройки налогов

en: Upcomming Activities by Sales Process
ru: Предстоящая активность по процессам продаж

en: Upcomming Activities
ru: Предстоящая активность
