ERPAL Project (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (75 entries)

en: list
it: elenco

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: Currency
it: Valuta

en: Priority
it: Priorità

en: Categories
it: Categorie

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Summary
it: Sommario

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Submitted
it: Inserito

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: Last update
it: Ultimo aggiornamento

en: Details
it: Dettagli

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: Desc
it: Disc

en: Calendar
it: Calendario

en: Users
it: Utenti

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Tasks
it: Operazioni

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Print
it: Stampa

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: start
it: inizio

en: end
it: fine

en: Message subject
it: Oggetto del messaggio

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Search Terms
it: Termini per la ricerca

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Date and time
it: Data e ora

en: revision user
it: utente revisione

en: Operations links
it: Link operativi

en: Master
it: Principale

en: Get the actual content from a content revision.
it: Ottieni il contenuto effettivo da una revisione del contenuto.
