ERPAL Project (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (144 entries)

en: list
ro: listă

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Administration
ro: Administrare

en: Currency
ro: Monedă

en: Priority
ro: Prioritate

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Categories
ro: Categorii

en: view
ro: afișează

en: My projects
ro: Proiectele mele

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Summary
ro: Sumar

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: History
ro: Istoric

en: Assigned
ro: Atribuit

en: task
ro: sarcină

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Submitted
ro: Trimis

en: Contacts
ro: Contacte

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Is default
ro: E implicit

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Details
ro: Detalii

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Desc
ro: Descendent

en: Users
ro: Utilizatori

en: Task
ro: Sarcină

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: author
ro: autor

en: Changed
ro: Schimbat

en: Tree
ro: Arbore

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Tasks
ro: Sarcini

en: My tasks
ro: Sarcinile mele

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Print
ro: Printare

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Edit Link
ro: Editați legătura

en: Add task
ro: Adaugă sarcină

en: Delete Link
ro: Legătură de ștergere

en: Price settings
ro: Setările prețului

en: No tasks available
ro: Nu există sarcini disponibile

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Date and time
ro: Data şi timp

en: Create a new project
ro: Creează un nou proiect

en: Deadline
ro: Termen limită

en: Progress
ro: Progres

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: Project list
ro: Lista proiectului

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Total hours
ro: Ore în total

en: Task categories
ro: Categoriile sarcinilor

en: Budget
ro: Buget

en: Valid from
ro: Valid de la

en: Asc
ro: Ascendent

en: Add a task
ro: Adăugați o sarcină

en: Master
ro: Expert

en: Get the actual content from a content revision.
ro: Obțineți conținutul actual dintr-o revizie a conținutului.

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Available hours
ro: Ore disponibile

en: Add new project
ro: Adăugați un nou proiect

en: Available till
ro: Valabil până la

en: CRM activity
ro: Activitate CRM

en: Service category
ro: Categoria serviciului

en: Budget ID
ro: ID buget

en: Task notifications
ro: Notificări sarcină

en: Task title
ro: Denumire sarcina

en: Role in project
ro: Rolul in cadrul proiectului

en: Semantic process
ro: Proces semantic

en: No history found
ro: Istoricul nu este disponibil

en: VAT rate
ro: valoare TVA

en: Customer of the project
ro: Clientul proiectului

en: Estimated time
ro: Timpul estimat

en: Is ticket
ro: e tichet

en: Project category
ro: Categoria proiectului

en: Project team
ro: Echipa proiectului

en: The description of a task
ro: Descrierea unei sarcini

en: Subtasks (list)
ro: Sub-sarcini (listă)

en: Fixed price tasks
ro: Sarcini cu preț fix

en: Project starts
ro: Începutul proiectului

en: Project ends
ro: Sfărșitul proiectului

en: Show subtasks
ro: Arată sub-sarcini

en: Add sub task
ro: Adaugă o sub-sarcină

en: Clone tasks
ro: Clonează sarcini

en: Task delete options
ro: Șterge opțiunile sarcinii

en: Delete sub tasks
ro: Șterge sub-sarcinile

en: Export tasks
ro: Exportă sarcinile

en: How to print tasks
ro: Cum să printezi sarcini

en: Add a ticket
ro: Adăugați un tichet

en: Edit this project
ro: Editează acest proiect

en: Edit this task
ro: Editează această sarcină

en: Create a subtask
ro: Creează o sub-sarcină

en: Edit this ticket
ro: Editează acest tichet

en: ERPAL projects
ro: Proiecte ERPAL

en: ticket
ro: tichet

en: Create a ticket
ro: Creează un tichet

en: Create a task
ro: Creează o sarcină

en: Content label
ro: Etichetă de conținut

en: Save budget
ro: Salvează buget

en: budgets
ro: bugete

en: budget
ro: buget

en: Edit any budget
ro: Editează orice buget

en: View any budget
ro: Vizualizează orice buget

en: Please set currency
ro: Vă rugăm să alegeți valuta

en: Price per hour
ro: Preț pe oră

en: ERPAL Export
ro: Export ERPAL
