ERPAL Project (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (102 entries)

en: list
fr: liste

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Closed
fr: Fermé

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: more
fr: plus

en: Currency
fr: Devise

en: Priority
fr: Priorité

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Categories
fr: Catégories

en: view
fr: voir

en: My projects
fr: Mes projets

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Assigned
fr: Attribué

en: task
fr: Tâche

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Files
fr: Fichiers

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: All
fr: Tout

en: Submitted
fr: Soumis

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: Details
fr: Détails

en: Price
fr: Prix

en: Customer
fr: Client

en: customer
fr: client

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Task
fr: Tâche

en: Operation
fr: Opération

en: Duration
fr: Durée

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Period
fr: Point

en: author
fr: auteur

en: Tax rate
fr: Taux de taxe

en: Changed
fr: Modifié

en: Date created
fr: Date de création

en: Tree
fr: Arborescence

en: Apply
fr: Appliquer

en: Select
fr: Sélectionner

en: Tasks
fr: Tâches

en: Available
fr: Disponible

en: Aggregate
fr: Agréger

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Aggregator
fr: Agrégateur

en: Offset
fr: Décalage

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Notify
fr: Notifier

en: Date from
fr: Date depuis

en: Timetrackings
fr: Plages de travail

en: Timetracking
fr: Plage de travail

en: start
fr: début

en: end
fr: fin

en: Term image
fr: Image du terme

en: Notified
fr: Notifié

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: In progress
fr: En cours

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: No tasks available
fr: Aucune tâche disponible

en: Search Terms
fr: Termes de recherche

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Compare
fr: Comparer

en: Deadline
fr: Échéance

en: View panes
fr: Volets de vue

en: Date updated
fr: Date mise à jour

en: Progress
fr: Progression

en: revision user
fr: utilisateur de la révision

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Pricing
fr: Tarifs

en: Master
fr: Principal

en: Get the actual content from a content revision.
fr: Récupérer le contenu actuel depuis sa version.

en: Task type
fr: Type de tâche
