ERPAL Project (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (93 entries)

en: list
tr: liste

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Administration
tr: Yönetim

en: Currency
tr: Para birimi

en: Priority
tr: Öncelik

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Categories
tr: Kategoriler

en: view
tr: görüntüle

en: My projects
tr: Projelerim

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Total
tr: Toplam

en: Assigned
tr: Atandı

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Is default
tr: Öntanımlı mı

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Price
tr: Fiyat

en: Customer
tr: Müşteri

en: customer
tr: müşteri

en: Desc
tr: Azalan

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Calendar
tr: Takvim

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Task
tr: Görev

en: Operation
tr: İşlem

en: Duration
tr: Süre

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Period
tr: Nokta

en: author
tr: yazar

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Tasks
tr: Görevler

en: Available
tr: Mevcut

en: Aggregate
tr: Topla

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Tickets
tr: Biletler

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: In progress
tr: Devam eden

en: Search Terms
tr: Arama Kuralları

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: revision user
tr: değiştiren kullanıcı

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Get the actual content from a content revision.
tr: İçerik sürümünden gerçek içeriği al.

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı
