ERPAL Project (7.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (77 entries)

en: list
ar: لائحة

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Administration
ar: الإدارة

en: Priority
ar: الأولوية

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Recipient
ar: المتسلم

en: Calendar
ar: التقويم

en: Users
ar: المستخدمين

en: Task
ar: مهمة

en: Operation
ar: عملية

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: author
ar: مؤلف

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Apply
ar: تطبيق

en: Tasks
ar: المهام

en: Available
ar: متوفّر

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Aggregator
ar: مجمع

en: Offset
ar: الإزاحة

en: start
ar: بداية

en: end
ar: نهاية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
