ERPAL Project (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (95 entries)

en: list
fa: فهرست

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Administration
fa: مدیریت

en: Currency
fa: واحد پول

en: Priority
fa: اولویت

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: My projects
fa: پروژه‌های من

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Parent
fa: والد

en: Category
fa: دسته بندی

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: Total
fa: مجموع

en: Assigned
fa: اختصاص یافته

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Last update
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Details
fa: جزئیات

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: customer
fa: مشتری

en: Desc
fa: نزولی

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Calendar
fa: تقویم

en: Users
fa: کاربران

en: Task
fa: وظیفه

en: Operation
fa: عملکرد

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Period
fa: دوره

en: author
fa: نویسنده

en: Tax rate
fa: نرخ مالیات

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Tasks
fa: وظایف

en: ,
fa: ،

en: Available
fa: در دسترس

en: Aggregate
fa: انبوه

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Aggregator
fa: گردآورنده

en: Offset
fa: جابجایی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Date from
fa: از تاریخ

en: Tickets
fa: تیکت ها

en: Timetrackings
fa: پیگیری زمانی

en: Timetracking
fa: پیگیری زمانی

en: Search Terms
fa: عبارات جستجو

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Get the actual content from a content revision.
fa: دریافت محتوای واقعی از یک بازنویسی محتوا.

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
