ERPAL Project (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (152 entries)

en: list
nl: lijst

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Closed
nl: Gesloten

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Administration
nl: Beheer

en: Currency
nl: Valuta

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Projects
nl: Projecten

en: Categories
nl: Categorieën

en: view
nl: weergeven

en: My projects
nl: Mijn projecten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Total
nl: Totaal

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: User
nl: Gebruiker

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Submitted
nl: Ingediend

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Comment
nl: Reactie

en: Is default
nl: Is standaard

en: Last update
nl: Laatst bijgewerkt

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: customer
nl: klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Calendar
nl: Kalender

en: Users
nl: Gebruikers

en: Task
nl: Taak

en: Operation
nl: Bewerking

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Period
nl: Punt

en: author
nl: auteur

en: Tax rate
nl: Belastingtarief

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Tree
nl: Boomweergave

en: Apply
nl: Toepassen

en: Select
nl: Selecteren

en: Tasks
nl: Taken

en: My tasks
nl: Mijn taken

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Aggregate
nl: Samenvoegen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Notify
nl: Notificatie

en: h
nl: uur

en: Heartbeat
nl: Hartslag

en: end
nl: einde

en: Term image
nl: Afbeelding bij term

en: Notified
nl: Mededeling verzonden

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: In progress
nl: Bezig

en: Delete Link
nl: Link verwijderen

en: No tasks available
nl: Geen taken beschikbaar

en: Search Terms
nl: Zoektermen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Compare
nl: Vergelijken

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Date updated
nl: Wijzigingsdatum

en: Progress
nl: Voortgang

en: revision user
nl: Revisiegebruiker

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Repository URL
nl: Repository-URL

en: Content text
nl: Inhoudtekst

en: Total hours
nl: Totaal aantal uren

en: Task categories
nl: Taakcategorieën

en: Valid from
nl: Geldig van

en: Asc
nl: Oplopend

en: Get the actual content from a content revision.
nl: Verkrijg de inhoud van een inhoudsrevisie.

en: Task type
nl: Taaktype

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Project title
nl: Projecttitel

en: Quick links
nl: Snelkoppelingen

en: Available hours
nl: Beschikbare uren

en: CRM activity
nl: CRM-activiteit

en: Service category
nl: Dienstencategorie

en: Budget ID
nl: Budget-ID

en: Exclude from
nl: Uitsluiten van

en: Specification
nl: Specificatie

en: Task title
nl: Taaktitel

en: Role in project
nl: Rol in het project

en: No history found
nl: Geen geschiedenis gevonden

en: ERPAL Services
nl: ERPAL Diensten

en: Assigned To Users
nl: Toegewezen aan gebruikers

en: Estimated time
nl: Geschatte tijd

en: How long did you work?
nl: Hoe lang is er gewerkt?

en: Project category
nl: Projectcategorie

en: Project permissions
nl: Projecttoegangsrechten

en: Project team
nl: Projectteam

en: The description of a task
nl: Beschrijving van de taak

en: A Project in ERPAL
nl: Een project in ERPAL

en: ERPAL Project Module
nl: ERPAL Project-module

en: Subtasks (details)
nl: Deeltaken (details)

en: Subtasks (list)
nl: Deeltaken (lijst)

en: Subtasks (tree)
nl: Deeltaken (boom)

en: Subtickets (list)
nl: Deeltickets (lijst)

en: Subtickets (tree)
nl: Deeltickets (boom)

en: term from field_task_status_term
nl: term van field_task_status_term

en: Project starts
nl: Project begint

en: Project ends
nl: Project eindigt

en: Projects pane
nl: Projectenvenster

en: ERPAL Projects
nl: ERPAL-projecten

en: Export tasks
nl: Taken exporteren

en: Edit project status terms
nl: Projectstatustermen bewerken

en: Edit task type terms
nl: Taaktype-termen bewerken

en: Edit task status terms
nl: Taakstatus-termen bewerken

en: Field: View the pricing of nodes
nl: Veld: De node-prijzen weergeven

en: Field: Edit the pricing of nodes
nl: Veld: De node-prijzen bewerken

en: Content label
nl: Inhoudslabel

en: Choose export type
nl: Exporttype kiezen

en: Consumed time
nl: Verbruikte tijd

en: Task subtasks
nl: Deeltaken

en: The text of the updated content
nl: De tekst van de bijgewerkte inhoud

en: The title of the project
nl: De titel van het project

en: This task
nl: Deze taak

en: to do
nl: te doen

en: Subtasks
nl: Deeltaken

en: This Project
nl: Dit project

en: Project estimation
nl: Projectschatting

en: !time h
nl: !time uur

en: Subtasks estimated time
nl: Geschatte tijd deeltaken

en: Subtasks consumed time
nl: Gebruikte tijd deeltaken

en: Projects quick links
nl: Projectsnelkoppelingen
