ERPAL Project (7.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (155 entries)

en: list
ru: список

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Closed
ru: Закрыто

en: List
ru: Список

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Administration
ru: Администрирование

en: Currency
ru: Валюта

en: Priority
ru: Приоритет

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: Categories
ru: Категории

en: view
ru: представление

en: My projects
ru: Мои проекты

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Total
ru: Итого

en: task
ru: задача

en: User
ru: Пользователь

en: Files
ru: Файлы

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Submitted
ru: Отправлено

en: Recipients
ru: Получатели

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Is default
ru: По умолчанию

en: Last update
ru: Последнее обновление

en: Details
ru: Подробности

en: Price
ru: Цена

en: Customer
ru: Покупатель

en: customer
ru: покупатель

en: Desc
ru: По убыванию

en: Recipient
ru: Получатель

en: Calendar
ru: Календарь

en: Users
ru: Пользователи

en: Task
ru: Задание

en: Operation
ru: Действие

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Period
ru: Период

en: author
ru: автор

en: Tax rate
ru: Налоговая ставка

en: Changed
ru: Изменение

en: Date created
ru: Дата создания

en: Tree
ru: Дерево

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Tasks
ru: Задачи

en: Available
ru: Доступно

en: Aggregate
ru: Агрегировать

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Aggregator
ru: Сбор новостей

en: Offset
ru: Пропустить

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Notify
ru: Уведомить

en: Date from
ru: Дата начала

en: Tickets
ru: Запросы

en: Timetrackings
ru: Учет времени

en: Timetracking
ru: Учет времени

en: Term image
ru: Изображение термина

en: Notified
ru: Уведомлен

en: Edit Link
ru: Редактировать ссылку

en: In progress
ru: Процесс идет

en: Search Terms
ru: Поисковая фраза

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Compare
ru: Сравнить

en: Date and time
ru: Дата и время

en: Deadline
ru: Срок завершения

en: View panes
ru: Представления-Фрагменты

en: Date updated
ru: Дата изменения

en: revision user
ru: редакция пользователя

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Budget
ru: Бюджет

en: Billing Duration
ru: Интервал оплаты

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Get the actual content from a content revision.
ru: Получить актуальное содержимое из редакций.

en: Task type
ru: Тип задачи

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Billing duration
ru: Интервал оплаты

en: Available hours
ru: Доступные часы

en: CRM activity
ru: Активность в CRM

en: Service category
ru: категория сервиса

en: Exclude from
ru: исключить из

en: Role in project
ru: Роли проекта

en: Billable texts
ru: назначение платежа

en: Assigned To Users
ru: Назначено пользователям

en: Estimated time
ru: ожидаемое время завершения

en: How long did you work?
ru: Как долго вы работали ?

en: Is ticket
ru: Заявка

en: Project category
ru: Категория проекта

en: Project permissions
ru: Права в проекте

en: Project team
ru: Команда проекта

en: A Project in ERPAL
ru: Проекты ERPAL

en: Basic content type for tasks
ru: Простой тип материала для задач

en: ERPAL Project
ru: Проект ERPAL

en: ERPAL Project Module
ru: Модуль Проект ERPAL

en: Tasks by project tabs
ru: Вкладки задач по проектам

en: Fixed price tasks by project pane
ru: Задачи с фиксированной стоимостью

en: No projects found
ru: Проекты отсутствуют

en: Project starts
ru: Старты проекта

en: Project ends
ru: Завершения проекта

en: Projects by activity pane
ru: Активность по проектам

en: Timetracking by project pane
ru: Отслеживание затраченного на проекты времени.

en: ERPAL Project UI
ru: Внешний вид проектов ERPAL

en: ERPAL Project UI Module
ru: Модуль внешнего вида проектов ERPAL

en: Administer ERPAL Projects
ru: Администрирование проектов ERPAL

en: Access projects view
ru: Доступ к просмотру проектов

en: Allows the user to access the projects view
ru: Разрешить пользователю доступ к просмотру проектов

en: Please select a project
ru: Пожалуйста выберите проект

en: INFORMATION: Tasks are not cloned because !node_link is not assigned to a project
ru: ВНИМАНИЕ: Задачи не скопированы потому что !node_link не в проекте.

en: ERPAL Projects
ru: ERPAL Проекты

en: Edit task and project category terms
ru: Редактировать категории проекта и задач

en: ERPAL projects
ru: ERPAL проекты

en: Please select a task from you projects first to track you time.
ru: Пожалуйста сначала выберите  задачу из вашего проекта, для того чтобы отслеживать время.

en: Nid of the task
ru: Nid задания

en: Save budget
ru: Сохранить бюджет

en: budgets
ru: бюджеты

en: budget
ru: бюджет

en: ERPAL Projects access
ru: Доступ к "ERPAL Проекты"

en: !type on task
ru: !type в задаче

en: Billable project
ru: Платные проекты

en: Billable task
ru: Платные задачи

en: Depends on tasks
ru: Зависимость от задач

en: Body of the task
ru: Суть задачи

en: Commit ID
ru: Идентификатор подтверждения
