EU Cookie Compliance (7.x-1.18) - en to hu translation catalogue (60 entries)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: No
hu: Nem

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Advanced
hu: Haladó

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Popup Message
hu: Felugró üzenet

en: Hide
hu: Elrejtés

en: More info
hu: További információk

en: Thank You Message
hu: Köszönő üzenet

en: Domains list
hu: Domain lista

en: Exclude paths
hu: Útvonalak kizárása

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Cookie lifetime
hu: Süti élettartama

en: Cookie name
hu: Süti neve

en: Enable popup
hu: Felugró ablak engedélyezése

en: Place the pop-up at the top of the website
hu: A felugró ablak elhelyezése az oldal tetején

en: By default the pop-up appears at the bottom of the website. Tick this box if you want it to appear at the top
hu: Alapértelmezés szerint a figyelmeztetés az oldal alján jelenik meg. A jelölőnégyzet bejelölésével azonban átállítható az oldal tetejére.

en: Popup message - requests consent
hu: Felugró üzenet: beleegyezés kérése

en: Popup message - thanks for giving consent
hu: Felugró üzenet: köszönet a beleegyezésért

en: Popup height in pixels
hu: A felugró ablak magassága képpontokban.

en: Popup width in pixels or a percentage value
hu: A felugró ablak szélessége képpontokban vagy százalékban

en: Popup time delay in seconds
hu: A felugró üzenet késleltetésének időtartama másodpercekben

en: Delay must be an integer value.
hu: A késleltetésnek egy egész számnak kell lennie.

en: Width must be an integer or a percentage value.
hu: A szélességnek vagy egy egész számnak, vagy egy százalékos értéknek kell lennie.

en: This module aims at making the website compliant with the new EU cookie regulation
hu: A modul segít a webhelynek megfelelni az Európai Unió sütikre vonatkozó törvényeinek.

en: You are editing settings for the %language language.
hu: %language nyelv beállításainak szerkesztése történik.

en: Height must be an integer value .
hu: A magasságnak egy egész számnak kell lennie.

en: Enter link to your privacy policy or other page that will explain cookies to your users. For external links prepend http://
hu: Hivatkozás a webhely Adatvédelmi irányelveit vagy sütihasználatát ismertető oldalra. Külső cím esetén a <code>http://</code> előtag is szükséges.

en: Set the width of the popup. This can be either an integer value or percentage of the screen width. For example: 200 or 50%
hu: Beállítható a felugró ablak szélessége, ami lehet akár egész szám képpontban, akár százalékos érték a képernyőmérethez képest. Például 200 vagy 50%

en: Consent by clicking
hu: Hozzájárulás kattintással

en: By default by clicking any link on the website the visitor accepts the cookie policy. Uncheck this box if you do not require this functionality. You may want to edit the pop-up message below accordingly.
hu: Alapértelmezés szerint a webhely bármely linkjére való kattintással a felhasználó engedélyezi a sütiket. Ez a működés itt megváltoztatható, ám ekkor a felbukkanó üzenet átfogalmazására is szükség lehet.

en: Privacy policy link
hu: Hivatkozás az Adatvédelmi irányelvekre

en: Enable thank you message
hu: Köszönetnyilvánítás engedélyezése

en: Clicking hides thank you message
hu: A köszönetnyilvánítás elrejtése kattintásra

en: Clicking a link hides the thank you message automatically.
hu: Egy hivatkozásra kattintás automatikusan elrejti a Köszönetnyilvánítást.

en: Enter an integer value for a desired height in pixels or leave empty for automatically adjusted height. Do not set this value if you are using responsive theme.
hu: A magasságnak kívánt egész szám képpontban, vagy üresen hagyható az automatikus méretezéshez, illetve reszponzív smink esetén.

en: Agree button message
hu: Elfogadás gomb szövege

en: Disagree button message
hu: Elutasító gomb szövege

en: Find more button message
hu: További információ gomb szövege

en: Hide button message
hu: Elrejtés gomb szövege

en: OK, I agree
hu: Elfogadom

en: No, give me more info
hu: Tudjon meg többet…

en: Open privacy policy link in a new window
hu: Adatvédelmi irányelvek hivatkozás megnyitása új ablakban

en: %name must be a HEX value (without leading #) or empty.
hu: %name hexadecimális érték (# nélkül) vagy üres kell legyen.

en: Consent by scrolling
hu: Hozzájárulás görgetéssel

en: Exclude admin pages
hu: Adminisztrációs oldalak kizárása

en: Agree button label
hu: Elfogadás gomb címkéje

en: More info button label
hu: További információk gomb címkéje

en: Hide button label
hu: Elrejtés gomb címkéje

en: If the banner is at the top, don’t scroll the banner with the page
hu: Ha a banner az oldal tetején van, ne görgesse az oldallal együtt

en: Use position:fixed for the banner when displayed at the top.
hu: „position:fixed” használata, ha a banner az oldal tetején van elhelyezve.

en: Enabling this will make it possible to record the fact that the user disagrees without the user having to see the privacy policy.
hu: Ennek engedélyezése lehetővé teszi annak rögzítését, hogy a felhasználó nem ért egyet, anélkül, hogy a felhasználónak meg kellene néznie az adatvédelmi irányelveket.

en: Scrolling makes the visitors to accept the cookie policy. In some countries, like Italy, it is permitted.
hu: A látogatók görgetéssel is elfogadhatják a sütire vonatkozó irányelveket. Egyes országokban, például Olaszországban, ez megengedett.

en: Sets the domain of the cookie to a specific url. Used when you need consistency across domains. This is language independent. Note: Make sure you actually enter a domain that the browser can make use of. For example if your site is accessible at both www.domain.com and domain.com, you will not be able to hide the banner at domain.com if your value for this field is www.domain.com.
hu: A süti domain címét egy megadott webcímre állítja be. Hasznos ha a domainek között konzisztenciára van szükség. Ez a beállítás nyelvtől független. Megjegyzés: Meg kell győzödni róla, hogy egy olyan domain van megadva, amelyet a böngésző használhat. Például, ha a weboldal a „www.domain.com” és a „domain.com” címeken is elérhető, és a mező értéke „www.domain.com”, akkor nem lehet majd elrejteni a bannert a „domain.com” oldalon.

en: Don’t show the banner for UID 1.
hu: Ne mutassa a bannert az UID 1 felhasználónak.

en: Let screen readers see the banner before other links on the page.
hu: A képernyőolvasók az oldalon található többi hivatkozás előtt lássák a bannert.

en: Enable this if you want to place the banner as the first HTML element on the page. This will make it possible for screen readers to close the banner without tabbing through all links on the page.
hu: Engedélyezni kell ahhoz, hogy a banner az első HTML elem legyen az oldalon. Ez lehetővé teszi, hogy a képernyőolvasók bezárhassák a bannert anélkül, hogy végig kéne navigálniuk az oldal összes hivatkozásán.

en: Sets the cookie name that is used to check whether the user has agreed or not.  This option is useful when policies change and the user needs to agree again.
hu: Beállítja a sütinevet, amellyel ellenőrizni lehet, hogy a felhasználó elfogadta-e vagy sem az irányelveket. Ez a beállítás akkor hasznos, ha az irányelvek megváltoznak és a felhasználónak újra el kell fogadnia.
