EU Cookie Compliance (7.x-1.31) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: Add
id: Tambah

en: days
id: hari

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Appearance
id: Penampilan

en: Position
id: Posisi

en: Permissions
id: Izin

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan path-nya. Masukkan satu path per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Contoh path adalah %blog untuk halaman blog dan %blog-wildcard untuk setiap blog pribadi. Halaman depan adalah %front.
