EU Cookie Compliance (GDPR Compliance) (7.x-1.42) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Add
ja: 追加

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User ID
ja: ユーザーID

en: days
ja: 日

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Advanced
ja: 高度

en: Domain
ja: ドメイン

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Appearance
ja: テーマ

en: Position
ja: ポジション

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Permissions
ja: 権限

en: Hide
ja: 非表示

en: User ID.
ja: ユーザーID

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Domains list
ja: ドメインリスト

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。
