Omni EVE API (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Created
id: Dibuat

en: Not found
id: Tidak ditemukan

en: Roles
id: Peran

en: Hostname
id: Nama host

en: IP Address
id: Alamat IP

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: View user profile.
id: Lihat profil pengguna.

en: Deleted
id: Terhapus

en: Ban
id: Cegah

en: @user's picture
id: Avatar @user

en: Joined
id: Bergabung

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Mask
id: <em>Mask</em>

en: PHP open_basedir restriction
id: Pembatasan open_basedir PHP
