Omni EVE API (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Update
uk: Оновити

en: Created
uk: Створено

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Roles
uk: Ролі

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: OK
uk: Гаразд

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: Server Port
uk: Порт сервера

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: View user profile.
uk: Переглянути профіль користувача.

en: Deleted
uk: Видалено

en: At least one option must be selected.
uk: Відзначте хоча б один елемент.

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Not Found
uk: Не виявлено

en: Ban
uk: Заборонити

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: Database Name
uk: Назва бази даних

en: User List
uk: Список користувачів

en: Joined
uk: Зареєстрований

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Whitelist
uk: Білий список

en: Characters
uk: Символів

en: View user website.
uk: Перегляд сайту користувача

en: Last Login
uk: Останній вхід

en: Set Password
uk: Встановити пароль

en: Mask
uk: Маска

en: Director
uk: Режисер

en: Key ID
uk: Ід. ключа

en: PHP open_basedir restriction
uk: Обмеження PHP open_basedir

en: Create New Account
uk: Створити новий аккаунт

en: Kick
uk: Викинути

en: Blues
uk: Блюз

en: Poke
uk: поке
