Omni EVE API (7.x-2.0-rc2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Roles
hi: भूमिका

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: OK
hi: ठीक है

en: IP Address
hi: IP पता

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: View user profile.
hi: प्रयोक्ता की रुपरेखा देखें।

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: @user's picture
hi: @user का छायाचित्र

en: Joined
hi: में शामिल हुए

en: cURL
hi: कर्ल

en: Director
hi: निदेशक
