Spider Event Calendar (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (66 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Go
de: Ausführen

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Preview
de: Vorschau

en: Save
de: Speichern

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Time
de: Zeit

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Width
de: Breite

en: Current
de: Aktuell

en: Day
de: Tag

en: here
de: hier

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Fri
de: Fr.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Note
de: Hinweis

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Last
de: Ende

en: Georgia
de: Georgien

en: First
de: Anfang

en: Second
de: Sekunde

en: Su
de: So

en: Tu
de: Di

en: We
de: Mi

en: Th
de: Do

en: Day(s)
de: Tag(e)

en: New
de: Neu

en: Apply
de: Anwenden

en: Bold
de: Fett

en: Third
de: Drittens

en: Fourth
de: Viertes

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Italic
de: Kursiv

en: Select theme
de: Theme auswählen

en: ...
de: …

en: See more...
de: Mehr anzeigen

en: Calendars
de: Kalender

en: Arrow size
de: Pfeilgröße

en: Header height
de: Kopfzeilenhöhe

en: See More
de: Mehr anzeigen

en: on the
de: am

en: Repeat every
de: Wiederhole jede(n/s)
