Spider Event Calendar (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Go
fr: Allez

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Time
fr: Heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Published
fr: Publié

en: Width
fr: Largeur

en: Current
fr: Actuel

en: Day
fr: Jour

en: here
fr: ici

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Fri
fr: ven

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Last
fr: Dernier

en: Georgia
fr: Géorgie

en: First
fr: Premier

en: Second
fr: Seconde

en: Su
fr: Di

en: Mo
fr: Lu

en: Tu
fr: Ma

en: We
fr: Me

en: Th
fr: Je

en: Fr
fr: Ve

en: Day(s)
fr: Jour(s)

en: New
fr: Nouveau

en: Apply
fr: Appliquer

en: Bold
fr: Gras

en: Third
fr: Troisième

en: Fourth
fr: Quatrième

en: Publish
fr: Publier

en: Unpublish
fr: Dépublier

en: Italic
fr: Italique

en: See more...
fr: Voir plus...

en: Manage Events
fr: Gestion des évènements
