Spider Event Calendar (7.x-1.3) - en to ne translation catalogue (49 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Preview
ne: पूर्वावलोकन

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Time
ne: समय

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Normal
ne: साधारण

en: Width
ne: चौडाई

en: Day
ne: दिन

en: Mon
ne: सोमबार

en: Tue
ne: मंगलबार

en: Wed
ne: बुधबार

en: Thu
ne: विहीबार

en: Fri
ne: सुक्रवार

en: Sat
ne: सनिबार

en: Sun
ne: आईतबार

en: January
ne: जनवरी

en: February
ne: फेब्रुअरी

en: March
ne: मार्च

en: April
ne: अप्रिल

en: May
ne: मे

en: June
ne: जुन

en: July
ne: जुलाई

en: August
ne: अगस्ट

en: September
ne: सेप्टेम्बर

en: October
ne: अक्टूबर

en: November
ne: नोभेम्बर

en: December
ne: डिसेम्बर

en: Su
ne: आईतबार

en: Mo
ne: सोमबार

en: Tu
ne: मंगलबार

en: We
ne: बुधबार

en: Th
ne: बिहिबार

en: Fr
ne: सुक्रवार

en: Sa
ne: सनिबार

en: Select calendar
ne: पात्रो छानुहोस

en: -Select calendar-
ne: -पात्रो छानुहोस -
