Spider Event Calendar (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (66 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Go
nl: Filter

en: Date
nl: Datum

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Time
nl: Tijd

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Normal
nl: Normaal

en: Width
nl: Breedte

en: Current
nl: Huidige

en: Day
nl: Dag

en: here
nl: hier

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Fri
nl: vr

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Note
nl: Notitie

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Last
nl: Laatste

en: Georgia
nl: Georgië

en: First
nl: Eerste

en: Second
nl: Seconde

en: Su
nl: zo

en: Mo
nl: ma

en: Tu
nl: di

en: We
nl: wo

en: Th
nl: do

en: Fr
nl: vr

en: Sa
nl: za

en: Day(s)
nl: Dag(en)

en: New
nl: Nieuwe

en: Apply
nl: Toepassen

en: Bold
nl: Vet

en: Third
nl: Derde

en: Fourth
nl: Vierde

en: Publish
nl: Publiceren

en: Unpublish
nl: Depubliceren

en: Italic
nl: Cursief

en: Header background color
nl: Kopachtergrondkleur

en: on the
nl: op de
