Spider Event Calendar (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Time
ar: الوقت

en: ID
ar: المعرف ID

en: Published
ar: منشور

en: Normal
ar: طبيعي

en: Width
ar: العرض

en: Current
ar: الحالي

en: Day
ar: باليوم

en: here
ar: هنا

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Georgia
ar: جورجيا

en: Second
ar: الثانية

en: Su
ar: الأحد

en: Mo
ar: الإثنين

en: Tu
ar: الثلاثاء

en: We
ar: الأربعاء

en: Th
ar: الخميس

en: Fr
ar: الجمعة

en: Sa
ar: السبت

en: New
ar: جديد

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Italic
ar: مائل
