Spider Event Calendar (7.x-1.5) - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Go
it: Vai

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Published
it: Pubblicato

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Current
it: Corrente

en: Day
it: Giorno

en: here
it: qui

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Last
it: Ultimo

en: First
it: Primo

en: Second
it: Secondo

en: Su
it: Do

en: Mo
it: Lu

en: Tu
it: Ma

en: We
it: Noi

en: Th
it: Gi

en: Fr
it: Ve

en: Day(s)
it: Giorno(i)

en: New
it: Nuovo

en: Apply
it: Applica

en: Bold
it: Grassetto

en: Third
it: Terzo

en: Fourth
it: Quarto

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Italic
it: Corsivo
