Event Calendar (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Reset
it: Ripristina

en: Update
it: Aggiorna

en: status
it: stato

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Operation
it: Operazione

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
it: Configura le impostazioni predefinite per gli utenti, compresi i requisiti di registrazione, notifiche e-mail, campi, e ritratti utente.
