Event Calendar (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: شرح

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: status
fa: وضعیت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Filter
fa: فیلتر

en: Operation
fa: عملکرد

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
fa: روش پیش‌فرض مدیریت کاربران شامل نیازمندی‌های ثبت نام، پست الکترونیک و فیلدها و  تصاویر کاربر را پیکربندی کنید.

en: Event Title
fa: عنوان رویداد

en: Event Description
fa: جزئیات رویداد
