Event Calendar (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Update
ar: تحديث

en: status
ar: الحالة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Operation
ar: عملية

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
ar: تكوين الشكل المبدئي للمستخدمين، بما في ذلك شورط التسجيل، رسائل البريد الإلكتروني، حقول وصور المستخدمين.
