Event Calendar (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Update
nl: Bijwerken

en: Roles
nl: Rollen

en: Operation
nl: Bewerking

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
nl: Standaardgedrag voor gebruikers bepalen, waaronder registratievereisten, e-mail, velden en gebruikersafbeeldingen.

en: Event status
nl: Evenementstatus
