Event Calendar (7.x-1.8) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Update
fr: Mettre à jour

en: status
fr: statut

en: Roles
fr: Rôles

en: Filter
fr: Filtrer

en: Operation
fr: Opération

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Event start date
fr: Date de début de l'événement

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, fields, and user pictures.
fr: Configurer le comportement par défaut des utilisateurs, comprenant les prérequis d'enregistrement, les courriels, les champs et les images des utilisateurs.

en: Manage Events
fr: Gestion des évènements

en: Event status
fr: Statut de l'Évènement
