Excellence Simple Bootstrap3 Theme (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (67 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: title
ar: عنوان

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: content
ar: المحتوى

en: Remove
ar: حذف

en: Comments
ar: التعليقات

en: new
ar: جديد

en: updated
ar: التحديث

en: File information
ar: معلومات الملف

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: up
ar: فوق

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: المساعدة

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Region
ar: المنطقة

en: Visible
ar: مرئي

en: Display
ar: العرض

en: Components
ar: المكونات

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: Options
ar: الخيارات

en: Done
ar: تمّ

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Block
ar: الصندوق

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Normal
ar: طبيعي

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: next
ar: التالي

en: Forum
ar: المنتدى

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: 1 vote | @count votes
ar[0]: صوت واحد
ar[1]: لا أصوات
ar[2]: صوتان
ar[3]: @count أصوات
ar[4]: @count صوتا
ar[5]: @count صوت

en: Hidden
ar: مخفي

en: Show
ar: عرض

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: More information
ar: المزيد من المعلومات

en: Hide
ar: إخفاء

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ar: التغييرات الحادثة على هذا الجدول لن تُحفظ إلا بعد إرسال الاستمارة.

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: @number comments per page
ar: @number تعليق في الصفحة

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Files must be less than !size.
ar: يجب أن يكون حجم الملفات أقل من !size.

en: Allowed file types: !extensions.
ar: أنواع الملفات المسموح بها: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
ar: يجب أن تكون الصور بحجم !size بيكسل تماماً.

en: Images must be between !min and !max pixels.
ar: يجب أن يكون حجم الصور بين !min و !max بيكسل.

en: Images must be larger than !min pixels.
ar: يجب أن يكون حجم الصور أكبر من !min بيكسل.

en: Images must be smaller than !max pixels.
ar: يجب أن يكون حجم الصور أقل من !max بيكسل.

en: More information about text formats
ar: المزيد من المعلومات حول تنسيقات النص

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ar: لا يمكن رفع الملف المحدد %filename. يسمح فقط بالملفات ذات اللواحق التالية: %extensions.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Autocomplete popup
ar: نافذة الإكمال التلقائي

en: Searching for matches...
ar: جاري البحث عن الكلمات المطابقة...
