Excellence Simple Bootstrap3 Theme (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (73 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: title
he: כותרת

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: content
he: תוכן

en: Remove
he: הסרה

en: Comments
he: תגובות

en: new
he: חדש

en: updated
he: עודכן

en: File information
he: מידע על הקובץ

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: למעלה

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Help
he: עזרה

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Region
he: איזור

en: Visible
he: נראה

en: Display
he: תצוגה

en: Components
he: רכיבים

en: Promoted
he: מקודם

en: Options
he: אפשרויות

en: Done
he: בוצע

en: Last post
he: פרסום אחרון

en: Block
he: בלוק

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Normal
he: נורמלי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: next
he: הבא

en: Forum
he: פורום

en: Background color
he: צבע רקע

en: Navigation
he: ניווט

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: 1 vote | @count votes
he[0]: הצבעה אחת
he[1]: @count הצבעות

en: Banner
he: באנר

en: Hidden
he: מוסתר

en: Show
he: הצג

en: Topics
he: נושאים

en: Posts
he: הודעות

en: previous
he: קודם

en: More information
he: מידע נוסף

en: Hide
he: הסתרה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Breadcrumb visibility
he: נראות פרורי לחם

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
he: השינויים יישמרו רק לאחר משלוח הטופס

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Search...
he: חיפוש...

en: @number comments per page
he: @number תגובות בכל דף

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Files must be less than !size.
he: גודל קובץ מירבי: !size

en: Allowed file types: !extensions.
he: סיומות קובץ מותרות: !extensions

en: Images must be between !min and !max pixels.
he: תמונות חייבים להיות בין !min לבין !max פיקסלים.

en: Images must be smaller than !max pixels.
he: גודל תמונה מירבי: !max פיקסלים

en: More information about text formats
he: מידע נוסף אודות מבני קלט

en: Highlighted
he: מובלט

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Override Global Settings
he: דריסת הגדרות גלובליות

en: Only in admin areas
he: רק באזור הניהול

en: Show "Home" breadcrumb link
he: הצג את "דף הבית" בקישורי פרורי לחם

en: Show current page title at end
he: הצג את כותרת הדף הנוכחי בסופו
