Excellence Simple Bootstrap3 Theme (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (153 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: title
hu: cím

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: content
hu: tartalom

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: new
hu: új

en: updated
hu: frissült

en: File information
hu: Fájlinformáció

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: container
hu: tároló

en: Help
hu: Súgó

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Region
hu: Régió

en: Visible
hu: Látható

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Components
hu: Összetevők

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Basic Settings
hu: Alapbeállítások

en: Done
hu: Kész

en: Last post
hu: Utolsó bejegyzés

en: Block
hu: Blokk

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Normal
hu: Általános

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: next
hu: következő

en: Forum
hu: Fórum

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: 1 vote | @count votes
hu[0]: 1 szavazat
hu[1]: @count szavazat

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Topics
hu: Fórumtémák

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: previous
hu: előző

en: More information
hu: További információ

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Breadcrumb visibility
hu: A morzsa láthatósága

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Circle
hu: Kör

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: Behaviors
hu: Viselkedések

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Search...
hu: Keresés...

en: @number comments per page
hu: @number hozzászólás egy oldalon

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Files must be less than !size.
hu: A fájlok mérete legfeljebb !size lehet.

en: Allowed file types: !extensions.
hu: Engedélyezett fájltípusok: !extensions.

en: Images must be exactly !size pixels.
hu: A kép méretese pontosan !size képpont kell legyen.

en: Images must be between !min and !max pixels.
hu: A képeknek !min és !max képpont között kell lenniük.

en: Images must be larger than !min pixels.
hu: A képeknek nagyobbnak kell lennük, mint !min képpont.

en: Images must be smaller than !max pixels.
hu: A képeknek kisebbnek kell lenniük, mint !max képpont.

en: More information about text formats
hu: Bővebb információk a szövegformátumokról

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Autocomplete popup
hu: Automatikusan kiegészítő felugró ablak

en: Searching for matches...
hu: Egyezések keresése...

en: placement
hu: elhelyezés

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: trigger
hu: kiváltó

en: Footer Third
hu: Lábléc harmadik

en: Footer Fourth
hu: Lábléc negyedik

en: Anchors
hu: Horgonyok

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Informative message
hu: Informatív üzenet

en: Responsive Tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Only in admin areas
hu: Csak az adminisztrációs területeken

en: Show "Home" breadcrumb link
hu: „Címlap” hivatkozás mutatása a morzsában

en: Show current page title at end
hu: Aktuális oldal címének mutatása a morzsa végén

en: Popovers
hu: Felugró üzenetek

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is enabled.
hu: Mindenképp engedélyezni kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is disabled.
hu: Mindenképp tiltani kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: Enable popovers.
hu: Felugró üzenetek engedélyezése.

en: Elements that have the !code attribute set will automatically initialize the popover upon page load. !warning
hu: Azok az elemek melyekhez be van állítva a !code attribútum, automatikusan inicializálják a felugró üzeneteket az oldal betöltésekor. !warning

en: These are global options. Each popover can independently override desired settings by appending the option name to !data. Example: !data-animation.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró üzenet önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a !data beállítás nevéhez fűzésével. Például: !data-animation.

en: animate
hu: animálás

en: Apply a CSS fade transition to the popover.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró üzeneten.

en: Insert HTML into the popover. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése a felugró üzenetbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: Where to position the popover. When "auto" is specified, it will dynamically reorient the popover. For example, if placement is "auto left", the popover will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve a felugró üzenet. Az „auto” dinamikusan fogja elhelyezni  a felugró üzenetet. Például ha az elhelyezés „auto left”, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: selector
hu: kiválasztó

en: How a popover is triggered.
hu: Mi indítsa el a felugró üzenetet.

en: Default title value if "title" attribute isn't present.
hu: Cím alapértelmezés szerinti értéke ha nincs megadva „title” attribútum.

en: delay
hu: késleltetés

en: The amount of time to delay showing and hiding the popover (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: A felugró üzenet megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Enable tooltips
hu: Eszköztippek engedélyezése

en: Elements that have the !code attribute set will automatically initialize the tooltip upon page load. !warning
hu: Azok az elemek melyekhez be van állítva a !code attribútum, automatikusan inicializálják az eszköztippeket az oldal betöltésekor. !warning

en: These are global options. Each tooltip can independently override desired settings by appending the option name to !data. Example: !data-animation.
hu: Ezek általános beállítások. Minden eszköztipp önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a !data beállítás nevéhez fűzésével. Például: !data-animation.

en: Apply a CSS fade transition to the tooltip.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása az eszköztippen.

en: Insert HTML into the tooltip. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése az eszköztippbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: Where to position the tooltip. When "auto" is specified, it will dynamically reorient the tooltip. For example, if placement is "auto left", the tooltip will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve az eszköztipp. Az „auto” dinamikusan fogja elhelyezni  az eszköztippet. Például ha az elhelyezés „auto left”, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve.

en: How a tooltip is triggered.
hu: Mi indítsa el az eszköztippet.

en: The amount of time to delay showing and hiding the tooltip (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: Az eszköztipp megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Appends the tooltip to a specific element. Example: "body"
hu: Az eszköztipp hozzáfűzése egy megadott elemhez. Például: „body”.

en: Search this website...
hu: Keresés a webhelyen…

en: @size Buttons
hu: @size Gombok

en: @shape Images
hu: @shape Képek

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Colorize Buttons
hu: Gombok színezése

en: Iconize Buttons
hu: Ikonok hozzáadása gombokhoz

en: Default image shape
hu: Alapértelmezés szerinti képforma

en: Images in Bootstrap 3 can be made responsive-friendly via the addition of the <code>.img-responsive</code> class. This applies <code>max-width: 100%;</code> and <code>height: auto;</code> to the image so that it scales nicely to the parent element.
hu: A képek a Bootstrap 3-ban reszponzívvá tehetőek a <code>.img-responsive</code> osztály hozzáadásával. Az osztály alkalmazza a képekre a <code>max-width: 100%;</code> és a <code>height: auto;</code> beállítást, így a kép megfelelően fog átméreteződni a szülőelemhez.

en: Bordered table
hu: Keretes táblázat

en: Add borders on all sides of the table and cells.
hu: Keret hozzáadása a táblázat és a cellák minden oldalához.

en: Condensed table
hu: Tömörített táblázat

en: Make tables more compact by cutting cell padding in half.
hu: Tömörebbé teszi a táblázatokat a belső margók félbevágásával.

en: Hover rows
hu: „Egér az elem felett” sorok

en: Enable a hover state on table rows.
hu: „Egér az elem felett” állapot engedélyezése a táblázat sorain.

en: Striped rows
hu: Csíkozott sorok

en: Add zebra-striping to any table row within the <code>&lt;tbody&gt;</code>. <strong>Note:</strong> Striped tables are styled via the <code>:nth-child</code> CSS selector, which is not available in Internet Explorer 8.
hu: Zebra-csíkozás hozzáadása a táblázat minden sorához a <code>&lt;tbody&gt;</code> címkén belül. <strong>Megjegyzés:</strong> A táblázatok csíkozása az <code>:nth-child</code> CSS kiválasztó segítségével történik mely az Internet Explorer 8-ban nem érhető el.

en: Responsive tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Auto-close on document click
hu: Automatikus bezárás a dokumentumra kattintáskor

en: Will automatically close the current popover if a click occurs anywhere else other than the popover element.
hu: Automatikusan bezárja az aktuális felugró üzenet elemet, ha az elemen kívül bárhol kattintás történik.

en: Default content value if "data-content" or "data-target" attributes are not present.
hu: Alapértelmezés szerinti tartalomérték ha nincs jelen a „data-content„ vagy a „data-target„ attribútum.

en: !icon Outline !caret
hu: !icon Vázlat !caret

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.  This feature compliments the "JavaScript > Forms > Automatically remove error classes when values have been entered" feature.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen. Ez a beállítási lehetőség kiegészíti a "JavaScript > Űrlapok > Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat" funkciót.

en: Smart form descriptions (via Tooltips)
hu: Okos űrlapleírások (Eszköztippekkel)

en: Convert descriptions into tooltips (must be enabled) automatically based on certain criteria. This helps reduce the, sometimes unnecessary, amount of noise on a page full of form elements.
hu: A leírásokat automatikusan eszköztippekké alakítja bizonyos feltételek alapján. Az eszköztippeket engedélyezni kell a működéséhez. Segít lecsökkenteni a sok űrlapelemet tartalmazó oldalak gyakran felesleges túlterheltségét.

en: "Smart form descriptions" maximum character limit
hu: „Okos űrlapleírások” maximális karakterhossza

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking the character length of the description (HTML is not counted towards this limit). To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a karakterhossz ellenőrzésével (a HTML kódok nem számítanak bele). A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: "Smart form descriptions" allowed (HTML) tags
hu: „Okos űrlapleírások” engedélyezett HTML címkéi

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking for HTML not in the list above (i.e. links). Separate by commas. To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a fenti listában nem felsorolt HTML címkék esetében. A címkéket vesszővel kell elválasztani. A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Opens in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: File requirements
hu: Fájl követelmények

en: Adds icons to buttons based on the text value
hu: Ikonokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets. In practice, this is used to enable dynamic HTML content to have popovers added.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve. A gyakorlatban arra használható, hogy a dinamikus HTML tartalomhoz hozzá lehessen rendelni felugró üzenetet.
