Excellence Simple Bootstrap3 Theme (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (94 entries)

en: Home
uk: Головна

en: title
uk: назва

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: content
uk: матеріал

en: Remove
uk: Вилучити

en: Comments
uk: Коментарі

en: new
uk: новий

en: updated
uk: оновлено

en: File information
uk: Інформація про файл

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: up
uk: вгору

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: container
uk: контейнер

en: Help
uk: Довідка

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Region
uk: Область

en: Visible
uk: Видиме

en: Display
uk: Показ

en: Components
uk: Компоненти

en: Promoted
uk: Винесено на головну

en: Options
uk: Опції

en: Basic Settings
uk: Основні налаштування

en: Done
uk: Готово

en: Last post
uk: Останній допис

en: Block
uk: Блок

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Normal
uk: Звичайне

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: next
uk: наступний

en: Link Color
uk: Колір посилання

en: Forum
uk: Форум

en: Background color
uk: Колір тла

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: 1 vote | @count votes
uk[0]: @count голос
uk[1]: @count голоса
uk[2]: @count голосів

en: Banner
uk: Банер

en: Hidden
uk: Приховано

en: Show
uk: Показати

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: previous
uk: попередній

en: More information
uk: Додаткові відомості

en: Hide
uk: Приховати

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Breadcrumb visibility
uk: Видимість рядка навігації

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Circle
uk: Коло

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
uk: Зміни, виконані в цій таблиці, не будуть записані, доки не буде надіслано форму.

en: No blocks in this region
uk: В цій області блоки відсутні

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Tooltips
uk: Підказки

en: Search...
uk: Пошук...

en: @number comments per page
uk: @number коментарів на сторінку

en: (active tab)
uk: (активна вкладка)

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Files must be less than !size.
uk: Файли мають бути меншими ніж !size.

en: Allowed file types: !extensions.
uk: Дозволені типи файлів: !extensions

en: Images must be exactly !size pixels.
uk: Зображення мають дорівнювати !size пікселів.

en: Images must be between !min and !max pixels.
uk: Зображення мають бути між !min та !max пікселів.

en: Images must be larger than !min pixels.
uk: Зображення мають бути більшими ніж !min пікселів.

en: Images must be smaller than !max pixels.
uk: Зображення мають бути меншими ніж !max пікселів.

en: More information about text formats
uk: Більше інформації про текстові формати

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
uk: Неможливо передати вибраний файл %filename. Припустимими є лише файли з наступними розширеннями: %extensions.

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: Autocomplete popup
uk: Спливаюче автодоповнення

en: Searching for matches...
uk: Пошук збігів...

en: Secondary Color
uk: Вторинний колір

en: Responsive Images
uk: Адаптивні зображення

en: Footer Third
uk: Нижній колонтитул 3

en: Rounded
uk: Округленість

en: Responsive Tables
uk: Адаптивні таблиці

en: Enable tooltips
uk: Увімкнути підказки

en: Primary Color
uk: Первинний колір

en: Extra Small
uk: Надмале

en: Colorize Buttons
uk: Розфарбувати кнопки

en: Responsive tables
uk: Адаптивні таблиці

en: Opens in new window
uk: Відкривається в новому вікні

en: File requirements
uk: Вимоги до файлів
