Facet API (7.x-1.10) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Links
hi: लिंक

en: Display settings
hi: प्रदर्शन सेटिंग्स

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: never
hi: कभी नहीं

en: Add item
hi: मद जोडें

en: Text
hi: लेख

en: Search keywords
hi: खोज का कीवर्ड

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Roles
hi: भूमिका

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Count
hi: गुणांक

en: OR
hi: या

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Save and edit
hi: सहेजे तथा संपादन जारी रखे

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Order
hi: क्रम

en: Position
hi: स्थान

en: Pattern
hi: नमूना

en: Search results
hi: खोज परिणाम

en: AND
hi: तथा

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: <None>
hi: <कोई नहीं>

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Bundles
hi: बंडल

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
