Facet API (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Links
ar: روابط

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Name
ar: الاسم

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: Text
ar: نص

en: Search keywords
ar: الكلمات المفتاحية للبحث

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Roles
ar: الأدوار

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Count
ar: العدد

en: OR
ar: أو

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Save and edit
ar: حفظ و وتعديل

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Empty text
ar: نص خالى

en: Operator
ar: العامل

en: Order
ar: الترتيب

en: Position
ar: الوضع

en: Pattern
ar: النموذج

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Search results
ar: نتائج البحث

en: AND
ar: و

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Filter settings
ar: إعدادات المرشح

en: Per user
ar: لكل مستخدم

en: %name must be an integer.
ar: يجب أن يكون %name عدد صحيح.

en: Query type
ar: نوع الاستعلام

en: Search page
ar: صفحة البحث

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: HTML element
ar: عنصر HTML
