Faktura (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Item
it: Elemento

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Quantity
it: Quantità

en: Overview
it: Panoramica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Export
it: Esporta

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Items
it: Elementi

en: Customer
it: Cliente

en: Desc
it: Disc

en: Invoice
it: Fattura

en: Company
it: Azienda

en: Duration
it: Durata

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Payment received
it: Pagamento ricevuto

en: Invoice template
it: Template fattura

en: Tax
it: Imposta

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Master
it: Principale
