fancyBox (7.x-2.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: yes
ro: da

en: updated
ro: actualizat

en: None
ro: Nimic

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: <none>
ro: <nimic>

en: type
ro: tip

en: no
ro: nu

en: Custom
ro: Personalizat

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Method
ro: Metodă

en: Configuration
ro: Configurație

en: Position
ro: Poziţie

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: locked
ro: blocat

en: Caption
ro: Legendă

en: Automatic
ro: Automat

en: Title text
ro: Textul titlului

en: visible
ro: vizibil

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)
