fancyBox (7.x-2.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: yes
fa: بله

en: updated
fa: به‌روز شد

en: None
fa: هیچ

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: none
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: <none>
fa: <هیچ>

en: type
fa: نوع

en: no
fa: خیر

en: Custom
fa: سفارشی

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Effects
fa: جلوه‌ها

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Method
fa: روش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Position
fa: موقعیت

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: به ازای هر خط، مسیر یک صفحه را براساس ساختار مسیرهای دروپال وارد کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحات وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحات وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.

en: locked
fa: قفل شده

en: Caption
fa: عنوان

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Installation
fa: نصب

en: Speed
fa: سرعت

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)
