fancyBox (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: yes
id: ya

en: updated
id: diperbarui

en: None
id: Tiada

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: <none>
id: <nihil>

en: type
id: tipe

en: no
id: tidak

en: Custom
id: Tersuai

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Method
id: Metode

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Position
id: Posisi

en: bottom
id: bawah

en: top
id: atas

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: locked
id: terkunci

en: Caption
id: Keterangan

en: Automatic
id: Otomatis

en: Title text
id: Judul teks

en: Installation
id: Pemasangan

en: Thumbnail width
id: Lebar thumbnail

en: Thumbnail height
id: Tinggi thumbnail

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)
