fancyBox (7.x-2.0-beta6) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: yes
hi: हां

en: updated
hi: अद्यतन

en: None
hi: कोई नहीं

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: <none>
hi: <कोई नहीं>

en: type
hi: प्रकार

en: no
hi: नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Method
hi: तरीका

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Position
hi: स्थान

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।

en: locked
hi: तालाबंद

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Installation
hi: स्थापना

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं
