Frequently Asked Questions (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: List
id: Daftar

en: more
id: selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Search
id: Pencarian

en: category
id: kategori

en: Frequently Asked Questions
id: Pertanyaan yang Sering Diajukan

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: Back to Top
id: Kembali ke atas

en: FAQ Categories
id: Kategori FAQ

en: Term
id: Istilah

en: General
id: Umum

en: Order
id: Urutan

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Questions
id: Soal

en: Apply
id: Terapkan

en: Sort
id: Urutkan

en: Offset
id: Letak

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Q:
id: T:

en: A:
id: J:

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
