farmOS (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (144 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Groups
ar: المجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: إزالة

en: Description
ar: الوصف

en: Log
ar: السجل

en: more
ar: المزيد

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذه العملية.

en: Logs
ar: سجلات

en: Weight
ar: الوزن

en: Types
ar: الأنواع

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: الفئة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Move
ar: نقل

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Time
ar: الوقت

en: Access
ar: الوصول

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Timestamp
ar: الطابع الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Assigned to
ar: مسندة إلى

en: User
ar: مستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Configure
ar: ضبط

en: Files
ar: الملفات

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Done
ar: تمّ

en: Year
ar: السنة

en: Area
ar: مجال

en: General information
ar: المعلومات العامة

en: Block
ar: صندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Footer
ar: التذييل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Location
ar: الموقع

en: Term ID
ar: معرّف المصطلح

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Count
ar: العدد

en: Month
ar: الشهر

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: Calendar
ar: التقويم

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: اليوم

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Start date
ar: تاريخ البداية

en: End date
ar: تاريخ النهاية

en: Other
ar: آخر

en: Navigation
ar: التنقل

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Clone
ar: استنساخ

en: Filters
ar: المرشحات

en: Property
ar: الخاصية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Condition
ar: شرط

en: Male
ar: ذكر

en: Female
ar: أنثى

en: File attachments
ar: الملفات المرفقة

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Activity
ar: النشاط

en: Map
ar: خريطة

en: Log out
ar: خروج

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Info
ar: معلومات

en: People
ar: الأشخاص

en: Results
ar: النتائج

en: Changed
ar: تم التغير

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Assign
ar: اربط

en: ,
ar: ،

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: My account
ar: حسابي

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Data
ar: المعطيات

en: Any
ar: أي من

en: Reports
ar: التقارير

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Output
ar: ناتج

en: Broadcast
ar: بث

en: Identification
ar: التمييز

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity Reference
ar: مرجع الكيان

en: Displaying @start - @end of @total
ar: عرض @start - @end من @total
