farmOS (7.x-1.6) - en to ru translation catalogue (207 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: more
ru: ещё

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: Quantity
ru: Количество

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Weight
ru: Вес

en: Types
ru: Типы

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Feed
ru: Поток данных

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Move
ru: Перенести

en: Archive
ru: Архив

en: Time
ru: Время

en: Access
ru: Доступ

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Timestamp
ru: Время

en: Assigned to
ru: Назначен

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: Configure
ru: Настроить

en: Files
ru: Файлы

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы действительно хотите удалить %title?

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Done
ru: Готово

en: Year
ru: Год

en: Area
ru: Область

en: General information
ru: Общая информация

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Footer
ru: Подвал

en: Roles
ru: Роли

en: Location
ru: Место

en: Term ID
ru: ID термина

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Count
ru: Количество

en: Volume
ru: Объем

en: Sale
ru: Продажа

en: Month
ru: Месяц

en: Model
ru: Модель

en: Customer
ru: Покупатель

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: General
ru: Общий

en: Calendar
ru: Календарь

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Other
ru: Другое

en: Navigation
ru: Навигация

en: Log in
ru: Войти

en: Temperature
ru: Температура

en: Pressure
ru: Давление

en: Clone
ru: Клонировать

en: Filters
ru: Фильтры

en: Append
ru: Добавить

en: Flag
ru: Пометить флагом

en: Property
ru: Свойство

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Google Maps API Key
ru: Ключ от Google Maps API

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Condition
ru: Условие

en: Male
ru: Мужской

en: Female
ru: Женский

en: Group members
ru: Участники группы

en: File attachments
ru: Прикрепленные файлы

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Probability
ru: Вероятность

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: No groups found.
ru: Группы не найдены.

en: Request new password
ru: Забыли пароль?

en: Replace
ru: Заменить

en: Activity
ru: Активность

en: day
ru: день

en: Map
ru: Карта

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Log out
ru: Выход

en: Create new account
ru: Регистрация

en: Info
ru: Инфо

en: Units
ru: Единицы

en: People
ru: Пользователи

en: Results
ru: Результаты

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Scope
ru: Ограничение

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Purchase
ru: Покупка

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Assign
ru: Присвоить

en: log
ru: журнал

en: Rate
ru: Ставка

en: Children
ru: Потомки

en: Plan
ru: План

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: My account
ru: Моя учётная запись

en: Building
ru: Строение сайта

en: Offset
ru: Пропустить

en: Data
ru: Данные

en: Any
ru: Любой

en: Reports
ru: Отчёты

en: archived
ru: в архиве

en: Public key
ru: Публичный ключ

en: Metric
ru: Метрическая

en: @type %title has been deleted.
ru: Материал %title типа @type удален.

en: Seller
ru: Продавец

en: Ratio
ru: Соотношение

en: Output
ru: Вывод

en: Activities
ru: Мероприятия

en: Rating
ru: Рейтинг

en: Sales
ru: Продажи

en: Invoice number
ru: Номер счёта

en: Broadcast
ru: Передача

en: Generate
ru: Создать

en: Private key
ru: Личный ключ

en: System of measurement
ru: Система измерений

en: Assignment
ru: Назначение

en: Associations
ru: Ассоциации

en: Flags
ru: Флаги

en: Current location
ru: Текущее местоположение

en: Maintenance
ru: Техническое обслуживание

en: Identification
ru: Идентификация

en: Primary
ru: Первичный

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Add @name
ru: Добавить @name

en: Total price
ru: Общая стоимость

en: Secondary
ru: Вторичный

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Tag ID
ru: Идентификатор тега

en: Installed %module module.
ru: Установлен модуль %module.

en: Geometry
ru: Геометрия

en: Urgent
ru: Срочно

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Invalid operation.
ru: Неверная операция.

en: Serial number
ru: Серийный номер

en: Archived
ru: Архив

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Unit price
ru: Цена за единицу

en: Water
ru: Вода

en: Data export
ru: Экспорт данных

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Needs Review
ru: Ждёт одобрения

en: Master
ru: Основной

en: @count members
ru: @count участников

en: Group membership
ru: Членство в группах

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Landmark
ru: Ориентир

en: Access Token
ru: Ключ доступа

en: Geocoder settings
ru: Настройки геокодирования

en: Parent Term ID
ru: ID Родительского Термина

en: Powered by
ru: Сделано на

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: Redirect URI
ru: URI перенаправления

en: Area type
ru: Тип территории

en: Select entities
ru: Выбрать сущности
