Farm Log (7.x-1.0-beta13) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: more
nl: meer

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Name
nl: Naam

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Notes
nl: Notities

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Done
nl: Gereed

en: Area
nl: Gebied

en: General information
nl: Algemene informatie

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Location
nl: Locatie

en: Desc
nl: Aflopend

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Purpose
nl: Doel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: File attachments
nl: Bestandsbijlagen

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Activity
nl: Activiteit

en: Units
nl: Eenheden

en: Asset
nl: Bedrijfsmiddel

en: Assets
nl: Bedrijfsmiddelen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Input
nl: Invoer

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Activities
nl: Activiteiten

en: Current location
nl: Huidige locatie

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Log ID
nl: Log-ID

en: - All -
nl: - Alle -

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Asc
nl: Oplopend

en: Inputs
nl: Invoer

en: Material
nl: Materiaal

en: Log type
nl: Logboektype

en: Asset type
nl: Bedrijfsmiddeltype

en: Farm Log
nl: Boerderijlogboek

en: How was this input applied?
nl: Hoe was deze invoer toegepast?

en: Source/Manufacturer
nl: Bron/Fabrikant

en: What was the purpose of this input?
nl: Wat was het doel van deze invoer?

en: Observations
nl: Waarnemingen

en: No logs found.
nl: Geen logs gevonden.

en: Log name
nl: Lognaam
