Fastly (7.x-2.3) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Password
de: Passwort

en: Email
de: E-Mail

en: Create
de: Erstellen

en: Configuration
de: Konfiguration

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Purge
de: Aufräumen

en: Confirm Password
de: Passwort bestätigen

en: Company Name
de: Firmenname

en: Domain Name
de: Domainname

en: Service
de: Dienst

en: Invalid API key.
de: Ungültiger API-Schlüssel.

en: Reports
de: Berichte

en: Registration
de: Registrierung

en: Sign Up
de: Registrieren

en: The passwords do not match.
de: Die Passwörter stimmen nicht überein.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Service Name
de: Dienstname

en: The email address is invalid.
de: Die Email-Adresse ist ungültig.
