Fasttoggle (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Cancel
fa: لغو

en: Administration
fa: مدیریت

en: blocked
fa: مسدود شده

en: active
fa: فعال

en: Role
fa: نقش

en: block
fa: بلوک

en: Change
fa: تغییر

en: published
fa: منتشرشده

en: not published
fa: منتشر نشده

en: publish
fa: انتشار

en: make sticky
fa: ماندگار کنید

en: make unsticky
fa: غیر ماندگار کنید

en: promote
fa: ارتقا

en: not sticky
fa: غیر ماندگار

en: sticky
fa: ماندگار

en: not promoted
fa: ارتقا داده‌نشده

en: promoted
fa: ارتقا داده‌شده

en: Moderate comments
fa: تعدیل دیدگاه‌ها
