Facebook Instant Articles (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Disabled
it: Disattivato

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Format
it: Formato

en: Region
it: Regione

en: Node
it: Nodo

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Inline
it: In linea

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Hidden
it: Nascosto

en: Source
it: Sorgente

en: Style
it: Stile

en: <Hidden>
it: -Nascosto-

en: Above
it: Sopra

en: Embed Code
it: Codice embed

en: Analytics
it: Analisi

en: Ads
it: Inserzioni

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
